Időnként elhangzik, hogy a századforduló magyar polgári rétegének „vérében volt az elegancia”. Napjainkban mégis azt állapítjuk meg gyakrabban, hogy hiányoznak társadalmunkból az olyan úriemberek, akik egyebek mellett öltözékükkel is megjelenítenek egyfajta esztétikai normát. Kritikát tehát gyakran hallhatunk a hazai férfiöltözködés kapcsán. De van egy másik szólás is, amit már 2010-ben az első blogbejegyzésemben is felidéztem, s mely szerint „a vér nem válik vízzé”. Ki tudja miért, én hiszek abban, hogy amennyiben nem csak kritikát, hanem útmutatást és megfelelő ösztönzést kap, a magyar gentleman egyre inkább képes lesz felfedezni régi önmagát.
Ezt a célt hivatott szolgálni az a konferenciánk is, amelynek megálmodója Nádudvari Gabriella, a Szegedi Tudományegyetem Stíluskommunikátor szakának képzésvezetője, akinek ezúton is köszönöm értékes munkáját. A konferencia tematikája az általam tartott egyetemi kurzus tananyagához kapcsolódóan a klasszikus férfiöltözködés harmóniarendszerét tárgyalta. A rendezvény különlegességét egyebek mellett az adta, hogy az előadások egyben vizsga szerepét is betöltötték. A hazánkban elérhető legmagasabb, mindmáig egyetlen egyetemi szintű stílusszakmai képzés idén végző szakemberei számoltak be a kurzus tematikájához kapcsolódó elmélyült kutatásaikról, és azokról az összefüggésekről, melyeket e munka során feltártak. A 10 egyedülálló tartalmú előadás megítélésem szerint arra is alkalmas volt, hogy megerősítse az alapját egy olyan szemléletváltozásnak, mely egy sokunk által vágyott régi-új korszakot eleveníthet fel a hazai férfiöltözködés terén.
A hallgatóknak ezúton is még egyszer nagyon köszönöm az értékes előadásokat - ez igazi „férfimunka” volt! :) Tudom, hogy külön mindegyik témáról is lehetne egész napos konferenciát tartani, de azt gondolom, így is kifogástalanul sikerült rámutatnunk arra, hogy az öltözködésnek létezik olyan megközelítése, amivel egy úriember életének természetes részét képezheti a stílus.
Ahogy az előadások egymást követték, a REÖK Palota Zöld Szalonja fokozatosan megtelt. Ez is különleges eredménynek tekinthető, hisz hazánkban egyáltalán nem jellemző a téma iránti fokozott érdeklődés. Hálás vagyok hát a vendégeink irányába is, akik őszinte érdeklődésükkel meggyőztek bennünket arról, hogy az elhangzó információ magoknak méltó táptalaja lesznek…
A Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Karán működő stíluskommunikátor szak egy olyan igény szellemében működik, amely a divat, a viselkedéskultúra és a menedzsment világát harmonizálja.
A szakot azoknak a diplomásoknak ajánljuk, akik – „karmesterként”, különböző szakterületek képviselőinek bevonásával – holisztikus szemlélettel szeretnének a külső és a belső egységének megteremtéséért dolgozni.
TOVÁBBI FOTÓK ÉS HOZZÁSZÓLÁSOK A FACEBOOKON »
TOVÁBBI FOTÓK ÉS HOZZÁSZÓLÁSOK A FACEBOOKON »