Tudják mi az egyik leggyakoribb hiba az öltönyviselés terén? Az, hogy rosszul értelmezzük a komfortos viselet kérdését! Konkrétabban, hogy mi a megfelelő méret, illetve bőség. Főleg az öltönykabát, illetve a zakó esetében. Talán nehéz elhinni, de ha kimegyünk az utcára, az öltönyben szembejövő férfiak több mint 90%-a legalább egy, de nem ritkán két mérettel nagyobb ruhát visel, mint amit helyes, és teszem hozzá előnyös lenne. Valamiért az a nézet, és vele párhuzamosan érzet alakult ki férfitársaimban, és a legtöbbször sajnos az őket körülvevő hölgyekben is, hogy a kényelmesen bő zakó a megfelelő.
Nemrég szemtanúja voltam annak, hogy valaki felpróbált egy öltönykabátot, ami tökéletes méretű volt, ám az úriember tükörbe nézett, és azonnal megjegyezte, hogy „… ááá, ez nagyon szűk!”, majd azon nyomban levette, és már nyúlt is az eggyel nagyobb öltöny után… ami természetesen a megszokott outfitet hozta számára, amiben az volt az érzése, hogy kényelmes. Az ilyen beidegződött érzeteket sajnos nagyon nehéz megkerülni, így ilyenkor még a kompetens eladó személyzet is akadályba ütközik esetleges észrevételével, hisz, ha a vevő a bő zakóban érzi jól magát, nehezen fogad be más gondolatokat. Meg kellene valahogy értenünk, hogy az öltönykabát nem egy műhelyköpeny (bár tudom, hogy sokan annak élik meg), hanem egy olyanöltözék, ami jó esetben, azon túl, hogy tökéletesen idomul hozzánk, előnyösen jeleníti meg alakunkat. Ám erre csak akkor van esély, ha az öltöny jól szabott, és megfelelő méretű. Javaslom hát, hogy akik szeretnék kihasználni az öltönyben lévő lehetőséget arra, hogy előnyös megjelenést kovácsoljanak maguknak, azok ne viseljenek kényelmesen bő zakót. A zakó legyen annyira „szűk”, hogy álló helyzetben éppen csak be lehessen gombolni, anélkül, hogy az elején a jellegzetes „X” torzulás nagyon látványosan megjelenjen. Vagyis, még csak az sem feltétlen kívánalom, hogy az zakó test eleje teljesen sima legyen, elég, ha nem bántó a „torzulás” (!)
A megfelelő méretű zakó optikailag szépen keretezi az alakot. Ezt a funkciót azonban az egy mérettel nagyobb ruha nem tudja betölteni, s így a megjelenés jellegtelen, mi több előnytelen lesz. A hölgyeket is ezúton kérem, próbálják megérteni, hogy ha férfiöltözködésről van szó, nem elég a megérzéseikre hagyatkozni… hisz ha a női megérzés elégséges lenne, minden hölgy tökéletesen öltözködne, nem igaz?
A férfiöltözködésnek komoly szabályrendszere van, amit ismerni mindenkinek elemi érdeke, ha öltönyt visel, vagy arról mond véleményt. Nem kell hát, hogy begombolt zakóban le tudjunk ülni. Nem kell! Ha leülünk, a zakót gomboljuk ki. És még valami: minél testesebb alkatú, esetleg pocakos egy férfi, annál kevésbé válasszon magasan záródó zakót, így elkerülhető a zakótest alsó részének előnytelen szétnyílása, elállása is…
TOVÁBBI FOTÓK ÉS HOZZÁSZÓLÁSOK A FACEBOOKON »
TOVÁBBI FOTÓK ÉS HOZZÁSZÓLÁSOK A FACEBOOKON »